EN DE

Zwiedzanie kopalni soli w Bochni

Szanowni Turyści, ​

Już w sobotę 6 czerwca 2020 r., po 86 dniach przerwy Kopalnia Soli Bochnia wznawia działalność turystyczną!

Trzy miesiące rozłąki z turystami wykorzystaliśmy na wykonanie szeregu górniczych prac zabezpieczających, konserwatorskich oraz porządkowych na naszej trasie turystycznej. W pierwszym etapie do zwiedzania udostępniamy Trasę Turystyczną z Podziemną Ekspozycją Multimedialną. 

Bilety są już dostępne w sprzedaży on-line, można je też kupić w kasie kopalni bezpośrednio przed zjazdem.

Dla grup zorganizowanych terminy i godziny zwiedzania ustalane są indywidualnie. W tym celu należy skontaktować się z Biurem Obsługi Turystycznej Kopalni telefonicznie: +48 14 692 67 52 lub mailowo: biuro@kopalnia-bochnia.pl

Dla bezpieczeństwa turystów zwiedzanie odbywa się z pewnymi koniecznymi ograniczeniami:

  • Przed wejściem do budynku Biura Obsługi Turystycznej Kopalni każda osoba ma obowiązek dezynfekcji rąk. W wyznaczonych miejscach umieściliśmy pojemniki z płynem dezynfekującym.
  • Zwiedzający podziemne trasy turystyczne zobowiązani są do noszenia maseczek lub innego rodzaju zasłaniania ust i nosa.
  • Zakup biletu na zwiedzanie kopalni wymaga podania danych osobowych w postaci imienia i nazwiska oraz kontaktowego numeru telefonu uczestników zwiedzania, po uprzednio wyrażonej zgodzie zgodnie obowiązującymi przepisami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych.

Do zobaczenia w najstarszej kopalni soli w Polsce!

Zwiedzanie kopalni pozwala dobrze poznać sposoby dawnej techniki wydobywczej. Specyficzny nastrój „surowych”, lecz przez to tchnących autentyzmem podziemi, zdaje się przenosić zwiedzającego w odległe stulecia. Stare wyrobiska – prawdziwy podziemny labirynt pod miastem – dostarczają także niezrównanych wrażeń estetycznych. W bocheńskiej kopalni do zwiedzania udostępnione są aż trzy trasy turystyczne: Podstawowa trasa z Podziemną Ekspozycją Multimedialaną, Trasa historyczna "Wyprawa w Stare Góry" oraz Trasa przyrodnicza, każda z nich różni się stopniem trudności. 

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA >>

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę aby móc przeglądać współczesne strony internetowe prawidłowo. Zaktualizuj teraz!

Zamknij