EN DE

Wycieczki szkolne 2023

Kopalnia Soli Bochnia znalazła się w gronie punktów edukacyjnych rekomendowanych w  programie Ministerstwa Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”.

Bocheńska kopalnia znalazła się na wykazach punktów edukacyjnych dla szkół we wszystkich trzech grupach wiekowych.  I grupa – klasy I-III ze szkół podstawowych, II grupa – klasy IV-VIII ze szkół podstawowych, III grupa – szkoły ponadpodstawowe.

Propozycje wycieczek szkolnych do kopalni soli przygotowaliśmy w taki sposób, aby zaproponować zwiedzanie najstarszej kopalni soli w Polsce w formie dostosowanej do potrzeb różnych grup wiekowych uczniów - od przedszkola do szkoły średniej.

Dla najmłodszych turystów przygotowaliśmy pięć programów edukacyjnych, których scenariusze oparte zostały na spotkaniach z tajemniczymi bohaterami bocheńskich legend i podań. Stanowią one doskonałą propozycję na ciekawą wycieczkę szkolną, a także nieszablonowy sposób na pierwsze spotkania z historią dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. 

Niech nasi mali odkrywcy w podziemiach kopalni odnajdą drogę do samodzielności, rozwiną wyobraźnię, bliżej poznają swoich kolegów i docenią troskę swoich nauczycieli.

Starszym uczniom proponujemy aktywną formę zwiedzania jaką jest gra integracyjna „Przygoda w solnych górach”. Poznając historię zabytkowej kopalni soli uczniowie gromadzą wiedzę, którą będą musieli jak najlepiej wykorzystać rywalizując o punkty dla swojej drużyny.

Nocleg w kopalni soli to propozycja wycieczki szkolnej połączonej z profilaktyką zdrowotną. Leczniczy mikroklimat bocheńskiej kopalni zapewnia zdrowy sen w dosłownym wymiarze.

Dlaczego Kopalnia Soli Bochnia to idealny wybór na wycieczkę szkolną?

NAJLEPSZA WYCIECZKA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY !

Pobyt w podziemiach kopalni to aktywna forma spędzenia czasu.
Sceneria kopalni pobudza wyobraźnię, uruchamia procesy poznawcze, rozbudza ciekawość, buduje relacje z innymi uczestnikami wycieczki.
Zwiedzanie kopalni pozostawia bezcenne wspomnienia, które będą inspirować dzieci przez kolejne miesiące, a może i lata.

NAJLEPSZA WYCIECZKA  DLA NAUCZYCIELI !

Zwiedzanie trasy turystycznej jak i pobyty edukacyjne i integracyjne to nic innego jak przeniesienie zajęć lekcyjnych do podziemi kopalni.
Trasa turystyczna z ekspozycją multimedialną to lekcja historii i przyrody, dostosowana odpowiednio do wieku zwiedzających.
Pobyty edukacyjne to interdyscyplinarne zajęcia łączące dziedziny historii, przyrody, języka polskiego, a nawet wychowania fizycznego.
Wycieczka powinna bawić, ale też uczyć ! Kopalnia to miejsce pełne inspiracji dla uczniów, ale i dla nauczycieli. Pobyt w kopalni może uzupełnić wiele tematów podejmowanych podczas lekcji historii, przyrody, geografii, fizyki, języka polskiego.

NAJLEPSZA WYCIECZKA DLA RODZICÓW !

Rodzice mają 100 % pewności, że  dzieci odwiedzają miejsce ciekawe, bezpieczne, w którym nie tylko będą świetnie się bawić, uczyć, ale również powrócą do domu z nowymi umiejętnościami.
Kopalnia to miejsce, które uczy podstaw samodzielności, rozbudza ciekawość i wyobraźnię dzieci.

WAŻNE !

Wycieczki szkolne do kopalni spełniają kryteria Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 25 maja 2018 r. w sprawie warunków i sposobu organizowania przez publiczne przedszkola, szkoły i placówki krajoznawstwa i turystyki, Dz.U. z 1 czerwca 2018 r. poz. 1055

§ 2. Organizowanie przez szkoły krajoznawstwa i turystyki ma na celu:

  1. poznawanie kraju, jego środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii;
  2. poznawanie kultury i języka innych państw;
  3. poszerzanie wiedzy z różnych dziedzin życia społecznego, gospodarczego i kulturalnego;
  4. wspomaganie rodziny i szkoły w procesie wychowania;
  5. upowszechnianie wśród uczniów zasad ochrony środowiska naturalnego oraz wiedzy o składnikach i funkcjonowaniu rodzimego środowiska przyrodniczego, a także umiejętności korzystania z zasobów przyrody;
  6. upowszechnianie zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej oraz podnoszenie sprawności fizycznej;
  7. poprawę stanu zdrowia uczniów pochodzących z terenów zagrożonych ekologicznie;
  8. przeciwdziałanie zachowaniom ryzykownym, w szczególności w ramach profilaktyki uniwersalnej;
  9. poznawanie zasad bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach.

Wybieracie się do nas ? Przygotowalismy  KARTĘ WYCIECZKI  (do pobrania) z uzupełnionym celem i programem wycieczki !

KATALOG WYCIECZEK SZKOLNYCH 2022/2023 W WERSJI PDF

 

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę aby móc przeglądać współczesne strony internetowe prawidłowo. Zaktualizuj teraz!

Zamknij