EN DE

UWAGA !

Szanowni Państwo,

Bilety na zwiedzanie kopalni dostępne są w kasie kopalni oraz za pośrednictwem systemu sprzedaży ONLINE. Bilety on-line można zakupić najpóźniej na dzień przed planowaną datą zwiedzania. W tym samym dniu bilety można zakupić wyłącznie na miejscu w kasie kopalni. Kupując bilet on-line omijasz kolejkę do kasy. 


Zostań przewodnikiem po najstarszej kopalni soli kamiennej w Polsce! Zapraszamy na kurs na przewodników po Kopalni Soli Bochnia. Informacje o rekrutacji na kurs znajdziecie TUTAJ


 

Co słychać

Polski Bon Turystyczny
zasady realizacji

Zwiedzaj najstarszą kopalnię soli w Polsce z Polskim Bonem Turystycznym. 

Zrealizuj Polski Bon Turystyczny, skorzystaj z oferty specjalnej umożliwiającej wykorzystanie bonu na zakup imprezy turystycznej składającej się z biletu wstępu na zwiedzanie kopalni oraz kuponu na posiłek o wartości 50 zł w punkcie gastronomicznym w komorze Ważyn. 

Jak zrealizować Polski Bon Turystyczny na zwiedzanie Kopalni Soli Bochnia? Konieczne jest wcześniejsze ustalenie terminu realizacji imprezy z co najmniej dwudniowym wyprzedzeniem a następnie zawarcie „Umowy o udział w imprezie turystycznej” oraz dokonanie przedpłaty. Informacje i realizacja bonu pod nr tel. +48 539 904 187

Wizyta księdza kardynała Gerharda Ludwiga Müllera

Na zaproszenie księdza prałata Ryszarda Podstołowicza, Proboszcza Parafii św. Mikołaja w Bochni, w dniu 15 września bocheńską kopalnię, w ramach wizytacji duszpasterskiej, odwiedził Jego Eminencja ksiądz  kardynał   Gerhard Ludwig Müller, arcybiskup ad personam, (biskup diecezjalny Ratyzbony        w latach 2002–2012, prefekt Kongregacji Nauki Wiary w latach 2012–2017, przewodniczący Papieskiej Komisji „Ecclesia Dei” w latach 2012–2017, kardynał diakon od 2014, autor ponad 500 publikacji naukowych) .

Kopalnię Soli Bochnia odwiedził Starosta Bocheński

Na zaproszenie Prezesa Zarządu Kopalni Soli Bochnia Pana Zygmunta Dobrowolskiego, w dniu 8 września 2022 r. Kopalnię odwiedził Starosta Powiatu Bocheńskiego Pan Adam Korta.

Przedmiotem spotkania było omówienie koncepcji rozwoju ruchu turystycznego w Bochni oraz rozwoju kopalni wraz z infrastrukturą na powierzchni zlokalizowaną przy nadszybiu szybu Campi i Biurze Obsługi Klienta, w tym plan zagospodarowania budynku Starej Warzelni.

Miłym zaskoczeniem w trakcie wspólnej wizytacji,  było niespodziewane spotkanie z Panią dr Rachel Kollender, Prezesem Stowarzyszenia Bocheńskich Żydów w Izraelu i inicjatorką utworzenia w Bochni Żydowskiej Trasy Pamięci. Ostatni raz pani doktor miała okazję odwiedzić rodzinne miasto trzy lata temu, wtedy też miała okazję spotkać Pana Starostę, którego rozpoznała podczas dzisiejszej wizyty z rodziną w Kopalni. Podczas rozmowy podkreśliła, że Kopalnia Soli i Miasto Bochnia są dla niej bardzo ważne i zajmują szczególne miejsce w jej pamięci.

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę aby móc przeglądać współczesne strony internetowe prawidłowo. Zaktualizuj teraz!

Zamknij