EN DE

UWAGA !

Szanowni Turyści,​

W najbliższy piątek (19 lipca 2019 r.), zwiedzanie kopalni będzie możliwe wyłącznie w następujących godzinach:

  • Trasa turystyczna z Podziemną Ekspozycją Multimedialną: 9:15, 11:15, 12:15, 12:45
  • Trasa turystyczna z Podziemną Ekspozycją Multimedialną  - tura dla osób z niepełnosprawnościami: 13:00
  • Trasa turystyczna z Podziemną Ekspozycją Multimedialną  - oprowadzanie w języku angielskim: 10:30

Zwiedzanie kopalni w tym dniu nie będzie obejmowało wejścia do komory Ważyn, nie będzie też możliwości skorzystania z podziemnej zjeżdżalni ani podziemnej przeprawy łodzią. Z uwagi na powyższe ograniczenia od cen biletów zostanie odliczony rabat w wysokości 20%. Bilety na ten dzień dostępne będą wyłącznie w kasie kopalni bezpośrednio przed zjazdem.

Wszystkie pozostałe tury zwiedzania oraz zjazdy na pobyt w komorze Ważyn w dniu 19 lipca 2019 r. nie odbędą się.

Co słychać

Półkolonia 2019
z kopalnią soli

Miło nam poinformować, że wszystkie turnusy wakacyjnej półkolonii z Kopalnią Soli Bochnia zostały już zatwierdzone przez Kuratorium Oświaty. 

Program wakacyjnych zajęć, który przygotowaliśmy na ten rok łączy wartości edukacyjne z beztroską zabawą, z dala od komputera.

Każdego dnia na uczestników Półkolonii czekać będzie mnóstwo atrakcji i niespodzianek, np. w ramach turnusu od 5 do 9 sierpnia zaplanowaliśmy odlotowe warsztaty chemiczne z goścmi z ChemicAL World.

Zapisy trwają zapraszamy.

 

A może nocleg
w kopalni?

Gdzie można tak naprawdę dobrze i zdrowo się wyspać i śnić kolorowe sny? Odpowiedź jest prosta… 250 metrów pod ziemią w Kopalni Soli Bochnia!

Wszyscy znamy powiedzenie: sen to zdrowie, ale w żadnym innym miejscu nie nabiera ono tak pełnego wymiaru jak w Kopalni Soli Bochnia. Wyjątkowy mikroklimat korzystnie wpływa na układ oddechowy, łagodzi objawy alergii i wzmacnia odporność organizmu.

Najbliższe pobyty nocne dla turystów indywidualnych organizowane będą 13 i 27 lipca 2019 r. Dla grup zorganizowanych terminy ustalane są indywidualnie.

Sportowe soboty
z kopalnią soli

Szkoda czasu na leniuchowanie. W wakacyjne sobotnie poranki Kopalnia Soli Bochnia zaprasza na pobyt w komorze Ważyn wzbogacony o dawkę zdrowej energii w postaci wspólnej gimnastyki.

W najbliższą sobotę 13 lipca zapraszamy na jogę dla początkujących. Zapraszamy wszystkich niezależnie od wieku i kondycji fizycznej.

Pobyt w komorze Ważyn to przede wszystkim możliwość przebywania w wyjątkowym mikroklimacie podziemnych wyrobisk zabytkowej kopalni soli w Bochni. Właściwości podziemnego aerozolu niwelują objawy alergii oraz korzystnie wpływają na poprawę stanu zdrowia osób z chorobami dróg oddechowych jak astma czy POCHP. 

Bilety do nabycia w kasie kopalni oraz w sprzedaży on-line.

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę aby móc przeglądać współczesne strony internetowe prawidłowo. Zaktualizuj teraz!

Zamknij