EN DE

"SOLNY ŚWIADEK" - Multisensoryczna Trasa Turystyczna

Gotowi na niezapomnianą przygodę? Jeśli tak, to dobrze się składa, bo właśnie otworzyliśmy nową trasę - „Solny Świadek”! Ta multisensoryczna trasa turystyczna zabierze Cię w podróż przez podziemne góry i labirynt korytarzy bocheńskiej kopalni, gdzie dotkniesz tajemnicy przeszłości.

 

Przygotuj się na wyzwanie! Trasa "Solny Świadek" wymaga dobrej kondycji fizycznej, ale uwierz, warto podjąć ten wysiłek. Obrazy średniowiecznych górników pracujących w labiryncie korytarzy ożyją przed Twoimi oczami. Poczujesz atmosferę ciężkiej pracy i niebezpieczeństwa, które czyhały na nich za każdym zakrętem. Zobaczysz nie tylko ogrom pracy, jaką wykonywali górnicy, ale także piękno przyrody. Wszystkie formacje skalne odkryte przez górników są niepowtarzalnym widokiem, którego nie znajdziesz nigdzie indziej.

Ubierając pełny ekwipunek górniczy - lampę, hełm i pochłaniacz, poczujesz się jak prawdziwy górnik schodzący do kopalni. Rozpoczniesz swoją przygodę w wyjątkowym miejscu, przy szybie Sutoris – najstarszym czynnym szybie bocheńskiej kopalni, a do podziemnego świata zejdziesz schodami! Gdzie jak nie tu, można opowiedzieć legendę o cudownym odnalezieniu soli kamiennej w Bochni za pośrednictwem św. Kingi? W trakcie zwiedzania poznasz więcej postaci związanych z bocheńskimi legendami i zapewniamy, że za pomocą nowoczesnych technologii, będzie to całkiem nowe doświadczenie.

Dla ciekawych historii i poszukujących przygód "Solny Świadek" to idealna propozycja. Czekamy na Ciebie, aby razem odkryć tę fascynującą przeszłość. Nie przegap okazji, bo „Solny Świadek” już rozpoczął swoją niezwykłą podróż!

„Solny Świadek” – Multisensoryczna Trasa Turystyczna jest efektem realizacji projektu pn. „Wprowadzenie unikatowej oferty kulturalno-edukacyjnej na udostępnionej trasie turystycznej w Kopalni Soli „Bochnia” współfinansowanej przez Unię Europejską w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Więcej informacji o tej inwestycji znajdziesz tutaj.

Regulamin zwiedzania trasy turystycznej Solny Świadek multisensoryczna trasa turystyczna w Kopalni Soli Bochnia

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę aby móc przeglądać współczesne strony internetowe prawidłowo. Zaktualizuj teraz!

Zamknij