EN DE

Uzyskaj dofinansowanie do wycieczek szkolnych z Ministerstwa Edukacji Narodowej

Już w czerwcu 2024 r. startuje nowe przedsięwzięcie Ministerstwa Edukacji Narodowej „Podróże z klasą”, w ramach którego szkoły mogą ubiegać się o dofinansowanie do wycieczki szkolnej. Poniżej przedstawiamy szczegóły programu oraz zachęcamy do zaplanowania wyjazdów edukacyjnych do Kopalni Soli Bochnia.

Cel programu „Podróże z klasą”

Celem przedsięwzięcia jest uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania tradycji, kultury oraz osiągnięć polskiej nauki. Przedsięwzięcie ma wspomóc realizację podstaw programowych kształcenia ogólnego dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych, a także urozmaicić zajęcia edukacyjne, dzięki czemu nauka nabierze praktycznego wymiaru. Jesteśmy przekonani, że przedsięwzięcie „Podróże z klasą” stworzy wielu uczniom nowe możliwości do poszerzenia wiedzy i umiejętności w niepowtarzalnym środowisku edukacyjnym, jakim są podziemia zabytkowej kopalni soli w Bochni.

Finansowanie

W ramach „Podróże z klasą” finansowaniu podlegają wycieczki:

  • w przypadku wycieczki dwudniowej – w wysokości do 20 000 zł;
  • w przypadku wycieczki trzydniowej – w wysokości do 30 000 zł;
  • w przypadku wycieczki czterodniowej – w wysokości do 40 000 zł;
  • w przypadku wycieczki pięciodniowej –  w wysokości do 50 000 zł.

Wycieczka może się odbyć przy udziale co najmniej 10 uczniów, a łączny koszt zakwaterowania i wyżywienia uczestnika wycieczki nie może przekroczyć kwoty 250 zł na dobę.

Na finansowanie przedsięwzięcia w 2024 r. przewidziana jest łączna kwota 60 mln zł.

Terminy

Nabór wniosków od organów prowadzących rusza 19 czerwca 2024 r. o godzinie 10:00 i jest prowadzony w trybie ciągłym do wyczerpania środków finansowych - decyduje data złożenia wniosku o dofinansowanie wycieczki.

Oferta Kopalni Soli Bochnia

Kopalnia Soli Bochnia jest Pomnikiem Historii i obiektem wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Od wielu lat realizujemy programy edukacyjne dla dzieci i młodzieży szkolnej odwołujące się do tradycji, historii i polskiego dziedzictwa narodowego.

  • Trasa Turystyczna z Podziemną Ekspozycją Multimedialną to propozycja dla dzieci i młodzieży w każdym wieku, podczas której poznają historię górnictwa solnego rozpoczynającą się w epoce panowania księcia Bolesława Wstydliwego i księżnej Kingi. Spotkania z polskimi królami, żupnikami genueńskimi, a także duchem mnicha cystersa stanowią niecodzienną lekcję historii.
  • Nasze pobyty nocne pod ziemią wraz ze zwiedzaniem Trasy Turystycznej z Podziemną Ekspozycją Multimedialną to doskonały pomysł na wycieczkę szkolną dwudniową. Przyjeżdżając do kopalni w Bochni, możecie również odwiedzić Muzeum m. prof. Stanisława Fischera w Bochni, jak również Muzeum Motyli Arthropoda. 
  • Dla najmłodszych turystów przygotowaliśmy sześć programów edukacyjnych. Stanowią one doskonałą propozycję na ciekawą wycieczkę szkolną, a także nieszablonowy sposób na pierwsze spotkania z historią dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych.
  • Dla starszej młodzieży idealnym wyborem będzie nowa Multisensoryczna Trasa Multimedialna "Solny Świadek". Nasza nowa trasa to połączenie dziedzictwa historycznego z nowoczesnymi technologiami, które przeniesie Was w magiczny świat solnych podziemi, pełen historii, przygody i edukacji. 

Aby dowiedzieć się więcej o naszej ofercie szkolnej pobierz Katalog Wycieczek Szkolnych.

Więcej informacji o programie i sposobie składania wniosków o dofinansowanie wycieczki szkolnej na stronie: "Podróże z klasą" - Ministerstwo Edukacji Narodowej

e-mail: podrozezklasa@men.gov.pl

telefon:

(22) 34 74 843

(22) 34 74 281

(22) 34 74 459

(22) 34 74 680

 

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę aby móc przeglądać współczesne strony internetowe prawidłowo. Zaktualizuj teraz!

Zamknij