EN DE

Kopalnia Soli Bochnia na długi weekend

Kiedy deszcze i słoty jesienne odstraszają od spacerów na świeżym powietrzu warto pomyśleć o atrakcji, w której nie tylko uchronimy się przed kolejnym przeziębieniem, ale może nawet poprawimy samopoczucie i zdrowie. W listopadzie koniecznie odwieźcie Kopalnię Soli w Bochni – miejsce, które swoimi atrakcjami zaskoczy całą rodzinę!

 

Kopalnia soli w Bochni – podziemny labirynt 200 metrów pod miastem

Jeżeli szukacie pomysłu na weekendową wycieczkę lub zastanawiacie jakie atrakcje można zwiedzać w Małopolsce jesienią koniecznie wybierzcie się do Bochni! To właśnie tutaj, na głębokości ponad 200 m znajduje się najstarsza kopalnia soli kamiennej w Polsce.

Obiekt niezwykły, ponieważ z miejsca oczaruje zarówno tych dużych, jak i małych. Tajemnicze trasy turystyczne i surowość podziemi tworzą niepodważalny klimat, który czeka na was 200 metrów pod tętniącym życiem miastem – Bochnią. Do wyboru macie aż trzy trasy turystyczne. Są to:

  • Trasa turystyczna z ekspozycją multimedialną,
  • Trasa turystyczna z przeprawą łodzią - trasa przeznaczona dla turystów pełnosprawnych powyżej 3 roku życia
  • Trasa turystyczna z przeprawą łodzią i przejściem „końską drogą” - trasa przeznaczona dla turystów pełnosprawnych powyżej 7 roku życia

Dlaczego warto odwiedzić Kopalnię Soli w Bochni razem z rodziną?

Zwiedzanie solnych wyrobisk to atrakcja nie tylko dla najmłodszych, ale również dla rodziców. Podczas odkrywania podziemnych wyrobisk solnych można dowiedzieć się, jak wyglądała dawna technika wydobywcza. Odwiedzając kopalnię będziecie mieli okazję poczuć się jak prawdziwi górnicy. Wszystko za sprawą windy górniczej, która zwozi turystów ponad 200 metrów pod ziemię, to od tego punktu rozpoczyna się zwiedzanie najstarszej w Polsce Kopalni Soli.

Żądnym przygód turystom polecamy natomiast przeprawę łodzią przez zalaną solanką komorę. Chociaż jest to atrakcja płatna dodatkowo, warto z niej skorzystać dla wspaniałych przeżyć i miłych wspomnień. Taka przygoda to dla dzieci fajne doświadczenie, które na pewno będzie powodem do dumy. Ciekawostką jest to, iż łodzie pływające w kopalni są zarejestrowane w Polskim Rejestrze Statków.

 

Rodzinne zwiedzanie Królestwa Skarbnika

Z myślą o rodzinach z młodszymi dziećmi przygotowano „Rodzinne Zwiedzanie Królestwa Skarbnika”. Ta nieco bajkowa wersja zwiedzania spodoba się całej rodzinie, chociaż uwaga skupia się głownie na najmłodszych turystach. Na tej trasie poznacie legendę o Skarbniku, dzięki czemu odnajdziecie skarb tej niezwykłej postaci. Trasa obejmuje zwiedzanie Podziemnej Ekspozycji Multimedialnej, przejazd kolejką, spotkanie z tajemniczą postacią Skarbnika oraz pobyt w komorze Ważyn.

 

Polski Bon Turystyczny

Rodziny, które jeszcze nie zrealizowały Polskiego Bonu Turystycznego mogą skorzystać ze specjalnej oferty umożliwiającej wykorzystanie bonu na zakup imprezy turystycznej składającej się z biletu wstępu na zwiedzanie kopalni oraz kuponu na posiłek w punkcie gastronomicznym w komorze Ważyn. 

Aby zrealizować Polski Bon Turystyczny na zwiedzanie Kopalni Soli Bochnia trzeba z co najmniej dwudniowym wyprzedzeniem ustalić termin pobytu. Szczegółowe informacje w tym temacie znajdziecie TUTAJ >> Jak zrealizować Polski Bon Turystyczny na zwiedzanie Kopalni Soli Bochnia?

Ważne !!! W przypadku długiego weekendu 11-14 listopada, rezerwacje miejsc na udział w imprezie turystycznej opłacanej Polskim Bonem turystycznym przyjmowane są najpóźniej do środy 10 listopada.

Z myślą o zdrowiu

Najcenniejsze w Kopalni Soli Bochnia jest jednak to, co niewidoczne na pierwszy rzut oka. Największym skarbem tego miejsca jest bowiem... powietrze! Kopalniany aerozol ma działanie prozdrowotne. Mikroklimat panujący w Kopalni Soli Bochnia sprzyja osobom zmagającym się z chorobami dróg oddechowych. Mowa o schorzeniach takich jak astma i przewlekła obturacyjna chorobą płuc. Wycieczka do Kopalni Soli Bochnia to doskonała forma profilaktyki zdrowotnej, a tej nigdy nie za wiele. Dlatego nie zwlekaj i zabierz swoich bliskich na jesienny wypad do Kopalni Soli w Bochni!

Kopalnia Soli Bochnia - jak kupić bilety?

Bilety do Kopalni można zakupić w kasie bezpośrednio przed zjazdem lub z wyprzedzeniem przez Internet. Zachęcamy do bezkontaktowego zakupu biletów ON-LINE. Posiadając taki bilet pomijacie kolejkę do kasy i macie gwarancję wejścia do kopalni o zaplanowanej godzinie. Z takim biletem zgłaszacie się od razu do zjazdu o wskazanej na bilecie godzinie. Pamiętajcie, że bilety on-line możecie kupić najpóźniej na dzień przed planowaną wizytą w kopalni.

W tym samym dniu bilety można zakupić wyłącznie w kasie kopalni. Ponieważ liczba osób zjeżdżająca na daną turę jest ograniczona, w kasie kopalni będziemy proponować bilety na najbliższe wolne tury zwiedzania.

Kopalnia Soli w Bochni to miejsce, które nie tylko bawi, ale i uczy. Zlokalizowane pod ziemią atrakcje zapewnią rozrywkę na minimum 3 godziny. Co zrobić z resztą dnia? Można go wykorzystać na zwiedzanie Bochni – miasta, które jest starsze nawet od Krakowa!

Kopalnia Soli Bochnia - godziny zjazdów

W dniach od 11 do 14 listopada 2021 r. zjazdy na zwiedzanie Kopalni Soli Bochnia będą realizowane według harmonogramu weekendowego

  • Trasa turystyczna z multimediami (czas pobytu w kopalni ok. 3 godz.): 10.15, 12.30, 14.15,

  • Trasa turystyczna z multimediami i przeprawą łodzią (czas pobytu w kopalni ok. 4 godz.): 12.15, 12.45, 14.30,

  • Trasa turystyczna z multimediami, przeprawą łodzią i przejsciem "Końską Drogą" (czas pobytu w kopalni ok. 4 godz.): 10.45

  • Rodzinne zwiedzanie Królestwa Skarbnika (czas pobytu w kopalni ok. 3 godz.): 12.00

  • Trasa turystyczna dla osób niepełnosprawnych, nieposiadających przeciwwskazań do zjazdu pod ziemię (czas pobytu w kopalni ok. 3 godz.): 16.00

  • Zjazd na pobyt w komorze Ważyn (czas pobytu w kopalni ok. 3 godz.): 15.00

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę aby móc przeglądać współczesne strony internetowe prawidłowo. Zaktualizuj teraz!

Zamknij