EN DE

Pobyt Edukacyjny
"Spotkanie ze Świętym Mikołajem"

Czy w Kopalni Soli Bochnia można spotkać Mikołaja? Okazuje się, że tak!

Z początkiem grudnia Mikołaj odwiedza zabytkowe solne wyrobiska ukryte ponad 200 metrów pod ziemią, aby spotkać się z dziećmi i przekazać im swoją prawdziwą historię — historię Mikołaja, biskupa z Miry, który bezinteresownie pomagał tym, którzy byli w potrzebie.

Tym razem to Mikołaj zwraca się o pomoc do dzieci. W trakcie zwiedzania najstarszej kopalni soli w Polsce zagubił on, worek na prezenty i bardzo chciałby, aby ktoś pomógł mu go odszukać. Zostawia w tym celu list ze wskazówkami, za pomocą, których będzie można odszukać zaginiony przedmiot i dotrzeć wprost na spotkanie z Mikołajem.

Pobyt edukacyjny „Spotkanie ze Świętym Mikołajem” - spotkaniem z tradycją !

Zapoznając dzieci z tradycjami, warto zadbać nie tylko o wzbogacenie ich wiedzy, ale też o rozwój społeczno-emocjonalny, a taką ciekawą naukę zwieńczyć przyjemną zabawą w niepowtarzalnym klimacie. Spotkania dzieci z tradycją to z jednej strony lekcja historii i faktów, z drugiej natomiast możliwość poznania pewnych wartości i idei, które za tymi tradycjami stoją. Dopełnieniem tego jest doświadczanie tradycji poprzez własne działania i aktywność — poprzez zabawę, ale też tworzenie z innymi relacji, które wynikają z jej obchodów.

Pobyt edukacyjny „Spotkanie ze Świętym Mikołajem”, jest spotkaniem dzieci z tradycją,  by mogły one poznać jej wagę, docenić jej siłę i jeszcze bardziej wzmocnić swoje więzy kulturowe, społeczne i historyczne.

Scenariusz pobytu edukacyjnego „Spotkanie ze Świętym Mikołajem” został opracowany w taki sposób, aby zaproponować interaktywną formę zwiedzania najstarszej kopalni soli w Polsce w formie dostosowanej do potrzeb, dzieci z zerówki i klas I – III.

Program edukacyjny "Spotkanie ze Świętym Mikołajem" dostępny jest  czasowo w miesiącu grudniu 2023 r. 
Oferta dostępna wyłącznie dla grup zorganizowanych min. 15 osób. Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja.

Każde dziecko otrzymuje drobny upominek od św. Mikołaja !
Czas trwania programu edukacyjnego wynosi 4 godz.

Program nie uwzględnia wręczenia powierzonych paczek mikołajowych. Ze względów technicznych nie ma możliwości zwiezienia własnych paczek do kopalni.

 

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę aby móc przeglądać współczesne strony internetowe prawidłowo. Zaktualizuj teraz!

Zamknij