EN DE

Nowość - Pobyt Edukacyjny
"Spotkanie ze Świętym Mikołajem"

Czy w Kopalni Soli Bochnia można spotkać Mikołaja? Okazuje się, że tak!

Z początkiem grudnia Mikołaj odwiedza zabytkowe solne wyrobiska ukryte ponad 200 metrów pod ziemią, aby spotkać się z dziećmi i przekazać im swoją prawdziwą historię — historię Mikołaja, biskupa z Miry, który bezinteresownie pomagał tym, którzy byli w potrzebie.

Tym razem to Mikołaj zwraca się o pomoc do dzieci. W trakcie zwiedzania najstarszej kopalni soli w Polsce zagubił on, worek na prezenty i bardzo chciałby, aby ktoś pomógł mu go odszukać. Zostawia w tym celu list ze wskazówkami, za pomocą, których będzie można odszukać zaginiony przedmiot i dotrzeć wprost na spotkanie z Mikołajem.

Pobyt edukacyjny „Spotkanie ze Świętym Mikołajem” - spotkaniem z tradycją

Zapoznając dzieci z tradycjami, warto zadbać nie tylko o wzbogacenie ich wiedzy, ale też o rozwój społeczno-emocjonalny, a taką ciekawą naukę zwieńczyć przyjemną zabawą w niepowtarzalnym klimacie. Spotkania dzieci z tradycją to z jednej strony lekcja historii i faktów, z drugiej natomiast możliwość poznania pewnych wartości i idei, które za tymi tradycjami stoją. Dopełnieniem tego jest doświadczanie tradycji poprzez własne działania i aktywność — poprzez zabawę, ale też tworzenie z innymi relacji, które wynikają z jej obchodów.

Pobyt edukacyjny „Spotkanie ze Świętym Mikołajem”, jako spotkanie dzieci z tradycją zorganizowane jest w taki właśnie sposób, by mogły one poznać ją ze wszystkich tych stron.

Scenariusz pobytu edukacyjnego „Spotkanie ze Świętym Mikołajem” został opracowany w taki sposób, aby zaproponować interaktywną formę zwiedzania najstarszej kopalni soli w Polsce w formie dostosowanej do potrzeb, dzieci z zerówki i klas I – III.

Program edukacyjny "Spotkanie ze Świętym Mikołajem" dostępny jest  czasowo w okresie od 1 do 10 grudnia 2021 r. 
Oferta dostępna wyłacznie dla grup zorganizowanych min. 15 osób. Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja.
Czas trwania programu edukacyjnego wynosi 4 godz. Program nie uwzględnia wręczenia paczek mikołajowych.

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę aby móc przeglądać współczesne strony internetowe prawidłowo. Zaktualizuj teraz!

Zamknij