EN DE

Święcenie pokarmów w Kopalni Soli Bochnia

Blisko 300 osób zjechało do bocheńskiej kopalni w Wielką Sobotę, aby poświecić pokarmy wielkanocne. Święcenie pokarmów w Kapicy św. Kingi 212 metrów pod ziemią to tradycja kultywowana od wielu pokoleń.

„Przyjeżdżałam tu z koszyczkiem jako mała dziewczynka. Pamiętam, że mama w godzinach rannych przygotowywała misternie przystrojone koszyczki z kolorowymi pisankami i cukrowym barankiem a my - ja i rodzeństwo nie mogliśmy się doczekać kiedy pojedziemy do kopalni. To zawsze była radosna wyprawa, którą mile wspominam, dlatego dzisiaj jestem tutaj z moją córeczką …” – mówi Pani Ania, która do bocheńskiej kopalni przyjechała z Krakowa.

Uczestnicy uroczystości zjazd do kopalni rozpoczęli już o godzinie 10-tej szybem Campi. Goście, zwłaszcza najmłodsi chętnie fotografowali się na tle szybu i żółtej kolejki kopalnianej – charakterystycznego eksponatu ustawionego na placu przy szybie zjazdowym do kopalni.  Ceremonia poświęcenia pokarmów rozpoczęła się o godzinie 11-tej i tradycyjnie już zakończyła się życzeniami wielkanocnymi.

Dochód ze sprzedaży biletów przekazany zostanie na cele charytatywne.

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę aby móc przeglądać współczesne strony internetowe prawidłowo. Zaktualizuj teraz!

Zamknij