EN DE

Kolędowanie Orkiestry Salinarnej

                                                          

Tradycja ta sięga już kilkunastu lat wstecz. Orkiestra Dęta Kopalni Soli Bochnia rozdaje muzyczną radość z okazji Bożego Narodzenia – w najważniejszych miejscach swojej gminy.

Dopołudniowy, czwartkowy pochód, przy wtórze kolęd, rozpoczął się w Starostwie, w którym solenizant, Starosta Adam Korta, w towarzystwie swoich pracowników wysłuchał imieninowej laurki i kilku pastorałek.

Naszą orkiestrę podjął też z honorami Wójt Gminy Bochnia, Marek Bzdek, a po nim przyszła kolej na świąteczny, kolędowy kwadrans dla Burmistrza Bochni, Stefana Kolawińskiego.

Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej, dlatego też tę muzyczną ścieżkę, jak co roku, zwieńczył koncert kolęd w gabinecie Prezesa Zarządu Kopalni Soli Bochnia, Zygmunta Dobrowolskiego.  

Radosne oblicza odwiedzanych i odwiedzających mówią same za siebie. (Znów muszę odesłać Państwa do galerii:).

Reprezentacja Orkiestry w składzie: Lidia Kuzak-Ćwik – saksofon tenorowy, bracia Jakub i Krzysztof Sitko – perkusjonalia, Andrzej Pach – akordeon, Kazimierz Musiał – alt, Aleksander Frankowicz – trąbka, i Zygmunt Dziadoń – klarnet, nie omieszkała odwiedzić prawie wszystkich swoich przyjaciół, przyjaciółek, koleżanek i kolegów w Kopalni.

Czy w związku z tym możemy sobie wyobrazić pasterkę bez Orkiestry Dętej naszej Kopalni Soli?

W najbliższą sobotę 24 grudnia 2023 roku w kaplicy św. Kingi zapraszamy na pasterkę dla rannych ptaszków o godzinie 8.30 i pasterkę dla wszystkich ptaszków o godzinie 11.00.

Proszę wierzyć, przy Salinarnej Orkiestrze Dętej nie sposób zapomnieć, że Święta Bożego Narodzenia tuż, tuż

            Wesołych Świąt! Z Naszą Orkiestrą zawsze są weselsze! 

 

 

 

 

 

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę aby móc przeglądać współczesne strony internetowe prawidłowo. Zaktualizuj teraz!

Zamknij