EN DE

XXVII Turniej Piłki Siatkowej Drużyn Ratownictwa Górniczego w Kopalni Soli Bochnia

Już po raz 27 w podziemiach Kopalni Soli Bochnia, najstarszej kopalni soli kamiennej w Polsce, w dniu 27 października 2023 r. odbył się Turniej Piłki Siatkowej Drużyn Ratownictwa Górniczego.

Gości uroczyście przywitał Pan Zygmunt Dobrowolski Prezes Zarządu Kopalni Soli Bochnia sp. z o.o.

Losowanie drużyn przeprowadzili: Pan Tomasz Jawień Zastępca Dyrektora Okręgowego Urzędu Górniczego w Krakowie oraz Pan Paweł Wachowicz Zastępca Dyrektora Okręgowej Stacji Ratownictwa Górniczego w Jaworznie.

Do rywalizacji na boisku zlokalizowanym w komorze Ważyn, 250 metrów pod ziemią, przystąpiło 11 drużyn reprezentujących ratowników górniczych z KWK Chwałowice, Zakład Górniczy Sobieski, KWK Knurów-Szczygłowice, Zakład Górniczy Brzeszcze, KWK ROW Ruch Jankowice, KWK Murcki-Staszic, KWK Piast-Ziemowit, Kopalnia Soli Bochnia, Kopalnia Soli Wieliczka, KWK Mysłowice-Wesoła, PG Silesia.

Rywalizacja odbywała się na bardzo wysokim i wyrównanym poziomie. Po zaciętej walce pierwsze miejsce zajęła drużyna ratowników górniczych z KWK Chwałowice, druga była KWK Piast - Ziemowit, na trzecim miejscu uplasowała się drużyna z KWK Knurów-Szczygłowice.

Podczas turnieju z okazji Jubileuszu 775 - lecia Kopalni Soli Bochnia  na ręce Pana Prezesa Zygmunta Dobrowolskiego zostały złożone serdeczne gratulacje od Przewodniczącego ZZRG w Polsce Pana Pawła Wyciśloka.

 

 

 

 

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę aby móc przeglądać współczesne strony internetowe prawidłowo. Zaktualizuj teraz!

Zamknij