EN DE

Tradycje Barbórkowe i kult Św. Kingi wpisane na Krajową Listę niematerialnego dziedzictwa.

Tradycje Barbórkowe oraz kult Św. Kingi wśród górników Kopalni Soli Bochnia i Kopalni Soli Wieliczka,  wpisane na Krajową Listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego.

Miło nam poinformować, że decyzją Wicepremiera, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. dr hab. Piotra Glińskiego, w dniu 3 marca 2023 r. Tradycje Barbórkowe oraz kult Św. Kingi wśród górników Kopalni Soli Bochnia i Kopalni Soli Wieliczka, zostały wpisane na Krajową Listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego. Wpis bez wątpienia przyczyni się do zachowania tych pięknych tradycji dla przyszłych pokoleń, ale również do promocji niematerialnego dziedzictwa kulturowego.

 

Krajowa lista niematerialnego dziedzictwa kulturowego jest spisem przejawów żywego dziedzictwa niematerialnego z terenu Polski. Listę prowadzi Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego we współpracy z Narodowym Instytutem Dziedzictwa.

W Polsce rejestr elementów niematerialnego dziedzictwa kulturowego tworzony jest od 2014 r.  według zasad przyjętych w związku z Konwencją UNESCO.

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę aby móc przeglądać współczesne strony internetowe prawidłowo. Zaktualizuj teraz!

Zamknij