EN DE

Konkurs dla nauczycieli i uczniów
Szkół Podstawowych Województwa Małopolskiego

KONKURS DLA UCZNIÓW I NAUCZYCIELI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO "SÓL W NAS I WOKÓŁ NAS"

 

DO WYGRANIA VOUCHERY NA ZWIEDZANIE TRASY TURYSTYCZNEJ LUB POBYT EDUKACYJNY DLA CAŁEJ KLASY !

Szczegóły, regulamin, formularz zgłoszenia na stronie :  https://cogiteon.pl/2021/09/konkurs-sol/

Akcja  filmu “Wyprawa do wnętrza Ziemi” rozgrywa się w bocheńskiej kopalni. To niezwykłe miejsce możecie odwiedzić za sprawą konkursu “Sól w nas i wokół nas”. Wystarczy wykonać doświadczenie z udziałem soli lub zaprezentować ciekawe, pożyteczne wykorzystanie soli w życiu codziennym. Zgłoszenie, zawierające link do maksymalnie 3-minutowego filmu wyjaśniającego, należy przesłać na adres: konkurs@cogiteon.pl.

Co ważne – pomysły na doświadczenia nie mogą powielać tych, które już zaprezentowaliśmy w filmie, dlatego zachęcamy do jego obejrzenia:

 www.youtube.com/cogiteon .

Konkurs dedykowany jest klasom szkolnym (szkół podstawowych) z terenu Województwa Małopolskiego i realizowany jest w dwóch kategoriach:

klas 1-4 oraz 5-8.

Zgłoszenie musi zawierać:
– Ankietę zgłoszeniową 
– Oświadczenie Autora / Informację o Ochronie Danych Osobowych 

Prace należy nadsyłać do 11 października. Rozstrzygnięcie do 20 października.
Dla zwycięskiej klasy w kategorii 1-4 nagrodą jest voucher do Kopalni Soli Bochnia na jeden z pobytów edukacyjnych, a w kategorii 5-8 voucher na zwiedzanie trasy turystycznej z ekspozycją multimedialną lub trasy przyrodniczej. Fundatorem nagród jest Kopalnia Soli w Bochni.

 

“Wyprawa do wnętrza Ziemi” została zarejestrowana w najstarszej kopalni soli w Polsce, Kopalni Soli w Bochni. Film trwa 34 minuty, zawiera tłumaczenie na Polski Język Migowy. Przygotowana będzie również wersja filmu z audiodeskrypcją.

Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon jest Instytucją Kultury Województwa Małopolskiego, zajmuje się popularyzacją wiedzy, głównie wśród dzieci i młodzieży.

Siedziba centrum powstaje w krakowskich Czyżynach, przy al. Bora-Komorowskiego, a jej otwarcie planowane jest na 2023 rok. Sercem obiektu będzie wystawa stała o naukowych marzeniach człowieka z ponad setką urządzeń interaktywnych. W budynku będzie też sześć laboratoriów, w których odnajdą się pasjonaci chemii, fizyki, komputerów, majsterkowania, przyrody, a także miłośnicy… pieczenia i gotowania. Na dachu będzie pierwszy w Krakowie spacerowy ogród, a obok 2-hekatowy park z 296 drzewami i eksponatami plenerowymi.

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę aby móc przeglądać współczesne strony internetowe prawidłowo. Zaktualizuj teraz!

Zamknij