EN DE

Kopalnia Soli Bochnia w gronie punktów edukacyjnych rekomendowanych programie Poznaj Polskę

Bocheńska kopalnia soli znalazła się w gronie punktów edukacyjnych rekomendowanych w pilotażowym programie Ministerstwa Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”.

Przedmiotem przedsięwzięcia jest wsparcie organów prowadzących publiczne i niepubliczne szkoły dla dzieci i młodzieży w realizacji zadań mających na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki.

Przedsięwzięcie ma wspomóc realizację podstaw programowych dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych. O środki na dofinansowanie wycieczek mogą ubiegać się organy prowadzące publiczne i niepubliczne: szkoły podstawowe i ponadpodstawowe. Organy prowadzące szkoły mogą uzyskać dofinansowanie do wycieczek w wysokości do 80% całkowitego kosztu wycieczek, natomiast 20% pochodzić musi z wkładu własnego. Informacje szczegółowe o programie znajdziecie na stronie Ministerstwa: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/poznaj-polske  

Kopalnia Soli Bochnia znalazła się na wykazach punktów edukacyjnych dla szkół we wszystkich trzech grupach wiekowych. Zapraszamy do zapoznania się z propozycjami wycieczek szkolnych do Kopalni Soli Bochnia. Zostały one przygotowane w taki sposób, aby zaproponować zwiedzanie najstarszej kopalni soli w Polsce w formie dostosowanej do potrzeb różnych grup wiekowych uczniów - od przedszkola do szkoły średniej.

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę aby móc przeglądać współczesne strony internetowe prawidłowo. Zaktualizuj teraz!

Zamknij