EN DE

Nowy Wiśnicz zaprasza
do parku u podnóża zamku

Nowy Wiśnicz to małe urokliwe miasteczko w południowej części powiatu bocheńskiego, położone w całości na obszarze Wiśnicko – Lipnickiego Parku Krajobrazowego, zaledwie 8 km od Kopalni Soli w Bochni. Miasto przyciąga do siebie pięknem przyrody, ciekawą historią oraz szeregiem cennych obiektów kultury.

Park u podnóża zamku Kmitów i Lubomirskich upamiętniający 400-lecie powstania Nowego Wiśnicza jest nowym obiektem na mapie turystycznej Małopolski. To doskonałe miejsce odpoczynku dla mieszkańców oraz przybywających turystów ceniących sobie zarówno relaks  na łonie natury jak również aktywne spędzanie  czasu na ścieżkach pieszo-rowerowych. Można tutaj odpocząć na parkowych ławeczkach, leżakach oraz zagrać na specjalnie przygotowanych stanowiskach do gry w szachy. Powierzchnia parku to ok. 3,21 ha.

Jedną z głównych atrakcji parku jest ścieżka edukacyjna z makietami zamków wykonanych z materiałów odpornych na całoroczne warunki atmosferyczne. Obok każdej z makiet ustawiono tabliczki informacyjne, pozwalające zapoznać się z historią i ciekawostkami zabytku w trzech językach oraz dla osób niewidomych w języku Braille'a. Wśród makiet obok wiśnickiego zamku znajdziemy również budowle z: Nieświeży, Oleska, Podhorców, Łańcuta, Starej Lubowli, Brzeżan, Krasiczyna oraz Krzyżtopór z Ujazdu.

W górnej części parku w okolicy Muzeum Pamiątek po Janie Matejce "Koryznówka" wybudowano plac zabaw z podziałem na dwie strefy dla dzieci młodszych i starszych. To świetne miejsce dla osób szukających beztroskiej zabawy dla swoich pociech. Znajduje się tam również kontenerowy obiekt obejmujący sanitariaty dla kobiet, mężczyzn oraz osób niepełnosprawnych.

Park 400-lecia doskonale uzupełnia szeroki wachlarz atrakcji wiśnickiej ziemi. Ten region urzeka turystów nie tylko pięknym Zamkiem Kmitów i Lubomirskich, ale również wyjątkową urbanistyką wpisaną do rejestru zabytków nieruchomych województwa małopolskiego. Odwiedzający szczególnie cenią sobie bogatą ofertę Muzeum Ziemi Wiśnickiej, a miłośnicy sportowych emocji na pewno zwrócą uwagę na nowoczesny kompleks sportowo-rekreacyjny Targowica. Te wszystkie miejsca w połączeniu ze wspaniałą lokalizacją czynią Nowy Wiśnicz ważnym ośrodkiem turystycznym w tej części Województwa Małopolskiego.

www.nowywisnicz.pl  

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę aby móc przeglądać współczesne strony internetowe prawidłowo. Zaktualizuj teraz!

Zamknij