EN DE

Bochnia z nową atrakcją turystyczną

W Bochni MIEŚCIE SOLI powstała bezpłatna tężnia solankowa

Nowy sezonu turystyczny w 2020 roku będzie okazją do poznania nowych przestrzeni publicznych powstających w Bochni za sprawą wielomilionowych inwestycji związanych z rewitalizacją miasta. Wśród nich znajduje się również tężnia solankowa przy Plantach Salinarnych, która jest największym w regionie obiektem tego typu dostępnym dla wszystkich nieodpłatnie.

Tężnia to nie tylko bardzo atrakcyjna wizualnie konstrukcja. Inhalacje przy tężni solankowej pozwalają na „odtrucie” organizmu, który na co dzień narażony jest na kontakt z zanieczyszczonym powietrzem. Mikroklimat wokół tężni korzystnie wpływa również na profilaktykę i leczenie zapalenia zatok, rozedmy płuc, nadciśnienia tętniczego, alergii, nerwicy wegetatywnej, a nawet w przypadku ogólnego wyczerpania. Jej walory docenią również osoby zmagające się z chorobami tarczycy.

Obiekt zlokalizowany na Plantach Salinarnych (w odległości ok. 800 metrów od szybu Campi, czyli miejsca, w którym odbywają się zjazdy na zwiedzanie kopalni) dostępny jest dla wszystkich nieodpłatnie, codziennie w godz. od 10:00 do 21:30.

Tuż obok nowo otwartej tężni zlokalizowana jest jeszcze jedna perełka turystyczna Bochni - Muzeum Motyli Arthropoda. Zbiór muzeum Arthropoda prezentuje systematyczny przegląd motyli według rodzin i rodzajów występujących na kontynentach świata. Odkryj różnorodność gatunkową świata, poznaj rodziny motyli, ciekawe zdolności, zabezpieczenia przed drapieżnikami, sposoby przetrwania poszczególnych gatunków, a także funkcjonowanie motyli w różnych miejscach świata.

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę aby móc przeglądać współczesne strony internetowe prawidłowo. Zaktualizuj teraz!

Zamknij