EN DE

Kolędowali w kopalnianej Kaplicy
Świętej Kingi

Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się kolędowanie z Bocheńskim Chórem Kameralnym Salt Singers i Orkiestrą Górniczą Kopalni Soli Bochnia, które w niedzielny wieczór 6 stycznia odbyło się w kopalnianej kaplicy Świętej Kingi.

Bocheński Chór Kameralny Salt Singers działa od 2004 roku w Miejskim Domu Kultury w Bochni. Tworzą go pasjonaci muzyki, zarówno amatorzy, jak i absolwenci szkół muzycznych. Bocheński Chór Kameralny ma w swoim dorobku artystycznym występy z plejadą znanych artystów m.in. Grażyną Brodzińską, Hanną Banaszak, Ewą Urygą, Beatą Rybotycką, Lidią Jazgar z zespołem „Galicja”, Andrzejem Lampertem, Jackiem Wójcickim, Zbigniewem Wodeckim i Januszem Radkiem oraz Zespołem „Skaldowie”. Chór współpracował z Eksperymentalną Sceną Operową w Krakowie, Orkiestrą i Chórem Liceum Muzycznego w Krakowie oraz Krakowską Młodą Filharmonią z Zespołu Szkół Muzycznych w Nowej Hucie. Chór w swym dorobku artystycznym szczyci się współpracą z Operą Krakowską i wspólnym wykonaniem Niepołomickiego Oratorium "Amabilis " - kompozycji Zbigniewa Wodeckiego do słów Leszka Aleksandra Moczulskiego. Dyrygentem jest Maciej Kozłowski – absolwent Wydziału Dyrygentury Chóralnej oraz Wydziału Teorii Muzyki Akademii Muzycznej w Krakowie. W latach 2001-2009 asystent chórmistrza Opery Krakowskiej, a obecnie muzyk Filharmonii Krakowskiej i pedagog Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Bochni. 

Orkiestra Górnicza Kopalni Soli Bochnia pod przewodnictwem Zbigniewa Gdowskiego zagrała koncert kolęd polskich w pięknych, często zaskakujących nowoczesnym brzmieniem, aranżacjach muzycznych.

 

Po zakończeniu koncertu o godz. 18.00 tak jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca w kopalnianej Kaplicy św. Kingi odprawiona została Msza święta. Na najbliższą Mszę w kopalnianej kaplicy zapraszamy 3 lutego 2019 r. Bezpłatne wejściówki będą do odbioru w Biurze Obsługi Turystycznej przy ul. Campi 15 od czwartku 31 stycznia 2019r.

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę aby móc przeglądać współczesne strony internetowe prawidłowo. Zaktualizuj teraz!

Zamknij