EN DE

770 urodziny Kopalni Soli Bochnia w ramach weekendu z zabytkami

W najbliższy weekend 8-9 września Kopalnia Soli "Bochnia" w ramach akcji Weekend z zabytkami świętować będzie 770 urodziny. Z tej okazji przygotowano 50% rabat na zwiedzanie kopalni a w sobotę koncerty i rodzinne warsztaty na Placu pod Kominem. 

W ramach 11 edycji Weekendu z Zabytkami Powatu Bocheńskiego i obchodów swoich 770 urodzin w dniach 08 i 09 września 2018 r. Kopalnia Soli Bochnia zaprasza na zwiedzanie trasy turystycznej z Podziemną Ekspozycją Multimedialną z 50% zniżką*.
 

Urodzinowe zjazdy odbywać się będą według ponizszego harmonogramu:

  • 10:15, 11:15, 12:15, 13:15,14:45, 15:15, 16:15 zjazd na trasę turystyczną
  • 10:45, 11:45, 12:45, 14:15, 15:45 zjazd na trasę turystyczną z podziemną przeprawą łodzią
  • 13:00, 16:00 - zjazd dla turystów z niepełnosprawnością, nieposiadających przeciwwskazań do zjazdu pod ziemię
  • 15:00 - zwiedzanie w języku angielskim

*Promocja dotyczy wyłącznie turystów indywidualnych

Na sobotę 8 września zapanowano też mnóstwo atrakcji na Placu pod Kominem / plac przed szybem Campi, ul. Campi 15./
 

  • 16.00 -18.00 Animacje dla dzieci - Rodzinne warsztaty plastyczne pt. „Święta Kinga i jej świat” prowadzone przez Pracownię RERUM architektura krajobrazu Kinga Magdoń
  • 16.15 - Występ Orkiestry Dętej z Wilczyna
  • 18.30 – Koncert zespołu Latające Talerze
  • 20.15 – Koncert zespołu Trubadurzy
  • 21.45 – Teatr Tancerzy Ognia Arta Foc

TRUBADURZY to jedna z kilku legend polskiego rocka. Zespół powstał w Łodzi w 1965 roku a jego członkami byli wtedy Sławomir Kowalewski, Krzysztof Krawczyk, Marian Lichtman, Jerzy Krzemiński i Bogdan Borkowski, zaś wokalistką Sława Mikołajczyk. Ten pierwszy, na poły amatorski okres to zdobycie lokalnej popularności i nagranie tytułowej piosenki do serialu "Wojna domowa". Prawdziwa kariera grupy rozpoczęła się w 1967 roku, kiedy do tworzącej się Grupy NO TO CO przeszli Krzemiński i Borkowski, a do pozostałych trzech muzyków dołączył kompozytor, aranżer, multiinstrumentalista i wokalista Ryszard Poznakowski. Ten ostatni był już wtedy czołową postacią estrady - muzycznym szefem Czerwono-Czarnych, autorem wielu szlagierów z piosenką "Mały książę" na czele. Niewątpliwie Poznakowski wyprowadził Trubadurów na szerokie wody, a jednocześnie wpłynął na rozkwit ich talentów, zwłaszcza wokalnych. Grupa szybko dała się poznać za sprawą pierwszych hitów takich jak "Przyjedź mamo na przysięgę", "Znamy się tylko z widzenia", "Krajobrazy", "Nie przynoś mi kwiatów dziewczyno". Oszczędność, by nie powiedzieć ubóstwo w warstwie instrumentalnej zespół nadrabiał znakomitą, ekspresyjną wokalizą czterech czystych, męskich głosów, używanych z nadmierną czasem egzaltacją. Dzięki temu jednak przez lata Trubadurzy uchodzili za najlepiej śpiewający zespół, a przez to mający charakterystyczne, łatwo rozpoznawalne brzmienie.

ORKIESTRA DĘTA Z WOLCZYNA powstała 10 lat temu z inicjatywy dyrektora Domu Kultury Janusza Korzeniewskiego. Jej kapelmistrzem został Mariusz Mikołajczak, który przez te wszystkie lata wpaja swojej młodzieży starszej i młodszej miłość do muzyki. Dzięki niemu i każdemu innemu członkowi, w orkiestrze panuje bardzo rodzinna atmosfera. W czasie cotygodniowych prób, muzycy obowiązkowo robią przerwę na kawę, żeby coraz lepiej poznawać się nie tylko muzycznie. Kilka razy w roku orkiestra wyjeżdża na warsztaty, festiwale i przeglądy. Dwa lata temu udało się jej wyjechać za granicę, ale chyba ulubionym miejscem na wyjazdy są Puławy, gdzie muzycy integrowali się z polskimi i zagranicznymi orkiestrami już 4 razy.

LATAJĄCE TALERZE – cover band.  Czwórka przyjaciół, których łączy miłość do muzyki. Każdy z nich gra od wczesnej młodości a razem grają jako LATAJĄCE TALERZE już od roku 2000. Sami o sobie piszą: "Przejechaliśmy tysiące kilometrów, zużyliśmy kilogramy strun, połamaliśmy setki pałek, nie przespaliśmy niezliczonych nocy, podczas których zwiedziliśmy dziesiątki miast… Po to żeby zagrać dotąd ponad dwa tysiące koncertów w całej Polsce i poza jej granicami. Za każdym razem na scenie dajemy z siebie wszystko, bo wiemy, że przecież może to być nasz ostatni koncert… Najważniejsze są emocje i energia, a tych nam z pewnością nie brakuje!" Brali udział w telewizyjnych programach: Droga Do Gwiazd i Must Be The Music. Na koncertach grają głównie to co lubią najbardziej, czyli Republikę, Coldplay, Depeche Mode czy Blur, ale także Boney M, The Monkees, Santanę, Eurythmics, A-Ha, czy Pet Shop Boys. Ich pozytywna energia, różnorodny repertuar i oparty na (nieco absurdalnym) humorze, świetny kontakt z publicznością sprawiają, że koncerty LATAJACYCH TALERZY szybko stają się szaloną taneczną imprezą.

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę aby móc przeglądać współczesne strony internetowe prawidłowo. Zaktualizuj teraz!

Zamknij