EN DE

Album o kopalni ze zdjęciami fotografa National Geographic

Pierwsza, unikalna, albumowa publikacja pt. „Kopalnia Soli Bochnia. Historia wykuta w soli” to pozycja, na którą mieszkańcy i miłośnicy tego miejsca czekali już od kilku miesięcy. Wydany z bardzo dużą starannością album w dużym formacie, zawiera niezwykłe zdjęcia miejsc ogólnie dostępnych w kopalni, jak i tych tajemniczych, do których dostęp jest ograniczony lub wręcz niemożliwy.

Autorem większości spośród ponad 140 fotografii jest pan Adam Brzoza – fotograf NATIONAL GEOGRAPHIC POLSKA, pasjonat gór i przyrody, który swoją pracą przybliża odbiorcom różne zakątki całego świata. Jego zdjęcia publikowane są w prasie lokalnej oraz magazynach krajowych i zagranicznych, przewodnikach i innych wydawnictwach. Tym razem pojawił się w podziemiach bocheńskiej kopalni, aby uchwycić w swoim obiektywnie piękno solnych wyrobisk, nadając swoim zdjęciom jedyny w swoim rodzaju charakter.

Drugą część publikacji stanowią teksty ludzi związanych zawodowo z kopalnią, a także jej miłośników, którzy przedstawiają nierozerwalny związek pomiędzy historią kopalni, a dziejami miasta Bochnia, opisują rozwój tutejszego górnictwa na przestrzeni wieków, opowiadają o powstaniu złoża bocheńskiego, pokazują niezrównane piękno minerałów. Nie zabrakło też w tym wydawnictwie tekstów ukazujących religijność górników w jej duchowych i materialnych przejawach oraz rozwój działalności turystycznej w kopalni, która dziś stanowi podstawę funkcjonowania tego wyjątkowego obiektu. Wszystkie teksty zostały przetłumaczone również na język angielski.

Książka będzie dostępna w sprzedaży w sklepie z pamiątkami na ul. Campi 15, w budynku Biura Obsługi Turystycznej Kopalni Soli Bochnia od 3 listopada 2016 roku.

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę aby móc przeglądać współczesne strony internetowe prawidłowo. Zaktualizuj teraz!

Zamknij