EN DE

Wystawa: Górnictwo w Tatrach Polskich

Od  września do końca roku 2016 podczas zwiedzania bocheńskiej kopalni, będzie można oglądać wystawę poświęconą historii eksploatacji kruszców, rud metali, surowców skalnych pierwiastków promieniotwórczych  w Polskich Tatrach.

Wystawa odkrywa mało znany choć bardzo znaczący element historii Tatr, które były już na początku XVI wieku znaczącym ośrodkiem górniczym. Wystawa jest rezultatem kilkuletnich prac badawczych i dokumentacyjnych Studenckiego Koła Naukowego Geologów Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie i powstała we współpracy z Tatrzańskim Parkiem Narodowym.

Wystawa prezentuje współczesne fotografie, wyrobisk, hałd górniczych i śladów działalności hutniczej oraz obszarów, w których prowadzono działalność przemysłową. Wystawę uzupełniają  fotokopie archiwalnych planów i zdjęć przedstawiających rejony produkcji. Merytoryczną część wystawy stanowią komentarze w językach polskim, angielskim i słowackim.

Bocheńska kopalnia  będzie  piątym miejscem odsłony wystawy, po Akademii Górniczo-Hutniczej, słowackiej Bańskiej Bystrzycy i zakopiańskich Kuźnicach i Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce.

Wystawę mogą oglądać wszyscy odwiedzający bocheńską kopalnię przy okazji zjazdów do kopalni na dowolną trasę turystyczną.


 

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę aby móc przeglądać współczesne strony internetowe prawidłowo. Zaktualizuj teraz!

Zamknij