EN DE

Uroczystość umieszczenia Relikwii św. Kingi w podziemnej kaplicy

Kopalnia Soli Bochnia zaprasza na uroczystość umieszczenia relikwii świętej Kingi w podziemnej kaplicy

Przekazanie a następnie przewiezienie Relikwii ze Starego Sącza do Bochni nastąpi 19 czerwca 2016 podczas uroczystości ogłoszenia dekretu o ustanowieniu św. Kingi patronką Starego Sącza. W tym samym dniu w godzinach wieczornych Relikwie zostaną wystawione w Bazylice św. Mikołaja w Bochni a wierni będą mogli je adorować w ołtarzu głównym Bazyliki do czwartku 23 czerwca kiedy to odbędą się oficjalne uroczystości umieszczenia ich w podziemnej kaplicy.

Relikwie nie będą jedyną pamiątką związaną z postacią Świętej. W kaplicy znajduje się bowiem stół ofiarny, przy którym Jan Paweł II odprawiał mszę kanonizacyjną św. Kingi, 16 czerwca 1999 roku w Starym Sączu. Stół ofiarny jest darem bocheńskich górników. Mensa wykonana jest z drewna a podpory (stipes) z bocheńskiej soli. Po uroczystościach podpory przeniesiono do kaplicy św. Kingi natomiast mensę wykonano w kopii – oryginalna z podporami wykonanymi z granitu pozostała w Starym Sączu.

Uroczystość wprowadzenia relikwii i umieszczenia ich w podziemnej kaplicy odbędzie się w czwartek 23 czerwca 2016 r., w 3 rocznicę wpisania bocheńskiej kopalni na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Program uroczystości: 

Czwartek, 23 czerwca 2016

15.00 - Bazylika św. Mikołaja – Koronka do Bożego Miłosierdzia

15.30 - Procesja z Relikwiami św. Kingi z Bazyliki św. Mikołaja do Szybu Sutoris w asyście Orkiestry Górniczej Kopalni Soli Bochnia

15.30 - Zjazd do kopalni szybem Campi i przejście do kaplicy św. Kingi

17.00 - Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Leszka Leszkiewicza w podziemnej Kaplicy św. Kingi 

Wykonawcy oprawy muzycznej Liturgii:

Zespół wokalny Alter ut (Węgry), Szilveszter Rostetter – dyrygent

Muzycy Filharmonii Krakowskiej

Orkiestra Górnicza Kopalni Soli Bochnia

Z uwagi na rozmiary kaplicy liczba biletów na mszę jest ograniczona. Bilety w cenie 10 zł dostępne są w Biurze Obsługi Turystycznej Kopalni Soli Bochnia, przy ul. Campi 15, 32-700 Bochnia.

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę aby móc przeglądać współczesne strony internetowe prawidłowo. Zaktualizuj teraz!

Zamknij