Kopalnia Soli Bochnia w gronie partnerów Wielickiej Karty Mieszkańca
18 czerwca 2026 r. w komorze Kołdras podpisane zostało porozumienie pomiędzy Gminą Wieliczka a Kopalnią Soli Bochnia Sp. z o.o. dotyczące współpracy w ramach programu „Wielicka Karta Mieszkańca”.
Porozumienie podpisali:
Rafał Ślęczka – Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka oraz Krzysztof Zięba Prezes Zarządu Kopalnia Soli „Bochnia”.
To ważny moment zarówno dla miasta Wieliczka jak i Kopalni Soli Bochnia, które łączy wspólne solne dziedzictwo i historia.

Dzięki podpisanemu porozumieniu posiadacze Wielickiej Karty Mieszkańca będą mogli korzystać z oferty turystycznej Kopalni Soli Bochnia z 20 % rabatem.
Zniżka z Wielicką Kartą Mieszkańca dotyczy:
- Trasy Turystycznej z Ekspozycją Multimedialną,
- Trasy Turystycznej z Ekspozycją Multimedialną i Podziemną Przeprawą Łodzią,
- Trasy Turystycznej z Ekspozycją Multimedialną, Podziemną Przeprawą Łodzią i Przejściem Końską Drogą,
- Trasy Turystycznej „Solny Świadek”,
- Rodzinnego Zwiedzania Królestwa Skarbnika,
- Pobytu w Komorze Ważyn,
- Pobytu nocnego w Kopalni Soli Bochnia,
Jak skorzystać ze zniżki?
Bilety można kupić w sklepie online, wybierając odpowiedni wariant trasy oraz datę wizyty.
W kroku wyboru rodzaju biletu należy zaznaczyć opcję: „Bilet normalny/ulgowy dla posiadacza Karty/Legitymacji” i sfinalizować transakcję.
W dniu wizyty w kopalni należy zabrać ze sobą i przedłożyć przed zjazdem ważną Wielicką Kartę Mieszkańca.