EN DE

Wakacyjne godziny zwiedzania

Od 22 czerwca do 1 września 2019 r. kopalnia zmienia godziny zwiedzania. W okresie letnich wakacji turyści będą mogli zjeżdżać do kopalni częściej niż dotychczas. Szczegółowy harmonogram zjazdów znajduje się poniżej.

Bilety do nabycia w kasach biletowych bezpośrednio przed zjazdem do kopalni oraz w sprzedaży on-line. W celu uniknięcia kolejek do kasy zachęcamy do zakupu biletów on-line. Zakup biletu online nie wymaga wcześniejszej rezerwacji telefonicznej ani mailowej. W sprzedaży elektronicznej dostępne są wyłącznie bilety dla turystów indywidualnych. Bilety można kupić na nie mniej niż 1 dzień i nie więcej niż 7 dni przed planowaną datą zwiedzania. W tej chwili możesz wykupić bilety na dni od 26.01.2020 do 01.02.2020. Grupy zorganizowane prosimy o dokonywanie rezerwacji telefonicznie pod numerem 14 692 67 52. W tym przypadku wcześniejsza rezerwacja jest konieczna.

Średni czas pobytu w kopalni w ramach standardowego zwiedzania to około 3 godziny a w przypadku trasy turystycznej z podziemną przeprawą łodzią około 4 godziny. Czas ten obejmuje zjazd i wyjazd z kopalni, zwiedzanie trasy turystycznej oraz około 30-minutowy pobyt w komorze Ważyn. W komorze Ważyn do dyspozycji turystów dostępne są część restauracyjna, podziemne boisko sportowe oraz 140-metrowa zjeżdżalnia (ważne: do zjazdu zjeżdżalnią wymagane są długie spodnie i pełne obuwie, jednak nawet w upalne dni nie powinno stanowić to kłopotu, ponieważ w kopalni panuje stała temperatura ok. 16 °C). Dla turystów z niepełnosprawnością oraz towarzyszących im osób wyznaczone są oddzielne tury zwiedzania o godz. 13:00 i 16:00. Tury te nie obejmują przejazdu podziemną kolejką oraz zwiedzania Międzypoziomu Dobosz.

Regulamin Kopalni Soli Bochnia - sprawdź tutaj

ZOBACZ NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA >>

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę aby móc przeglądać współczesne strony internetowe prawidłowo. Zaktualizuj teraz!

Zamknij