EN DE

Co słychać

Dzień świętej Kingi 2019
bezpłatne zwiedzanie

24 lipca to szczególna data dla bocheńskiej kopalni, w tym dniu przypada bowiem święto patronki górników solnych Świętej Kingi. Od kilku lat Kopalnia Soli Bochnia z tej okazji organizuje dzień otwarty tak też będzie i w tym roku.

Pobyt w kopalni w ramach dnia otwartego będzie obejmował zwiedzanie ekspozycji zlokalizowanej na poziomie August oraz możliwość około 30 minutowego pobytu w komorze Ważyn. Pobyt nie będzie obejmował przejazdu podziemną kolejką.

Zjazdy do kopalni w ramach dnia otwartego odbywać się będą w środę 24 lipca 2019 r. o godz. 16:45, 17:00, 17:15, 17:30, 17:45, 18:00, 18:15, 18:30, 18:45, 19:00. Na każdą godzinę dostępnych będzie 50 wejściówek, jednak jedna osoba może pobrać maksymalnie cztery bilety. Zobacz jak je zdobyć >>

A może nocleg
w kopalni?

Gdzie można tak naprawdę dobrze i zdrowo się wyspać i śnić kolorowe sny? Odpowiedź jest prosta… 250 metrów pod ziemią w Kopalni Soli Bochnia!

Wszyscy znamy powiedzenie: sen to zdrowie, ale w żadnym innym miejscu nie nabiera ono tak pełnego wymiaru jak w Kopalni Soli Bochnia. Wyjątkowy mikroklimat korzystnie wpływa na układ oddechowy, łagodzi objawy alergii i wzmacnia odporność organizmu.

Najbliższe pobyty nocne dla turystów indywidualnych organizowane będą 27 lipca oraz 10 sierpnia 2019 r. Dla grup zorganizowanych terminy ustalane są indywidualnie.

Sportowe soboty
z kopalnią soli

Szkoda czasu na leniuchowanie. W wakacyjne sobotnie poranki Kopalnia Soli Bochnia zaprasza na pobyt w komorze Ważyn wzbogacony o dawkę zdrowej energii w postaci wspólnej gimnastyki.

W najbliższą sobotę 20 lipca ZUMBA dla początkujących. Zapraszamy wszystkich niezależnie od wieku i kondycji fizycznej.

Pobyt w komorze Ważyn to przede wszystkim możliwość przebywania w wyjątkowym mikroklimacie podziemnych wyrobisk zabytkowej kopalni soli w Bochni. Właściwości podziemnego aerozolu niwelują objawy alergii oraz korzystnie wpływają na poprawę stanu zdrowia osób z chorobami dróg oddechowych. 

Bilety do nabycia w kasie kopalni oraz w sprzedaży on-line.

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę aby móc przeglądać współczesne strony internetowe prawidłowo. Zaktualizuj teraz!

Zamknij