EN DE

UWAGA !

Szanowni Turyści,​

20 kwietnia 2019 r. (tj. Wielka Sobota) zjazd do kopalni odbędzie się wyłacznie na Święcenie Pokarmów Wielkanocnych 

21 kwietnia 2019 r. (Niedziela Wielkanocna) oraz 22 kwietnia 2019 r. (Poniedziałek Wielkanocny) kopalnia będzie nieczynna

Co słychać

Święcenie
Pokarmów Wielkanocnych

Tradycyjnie już bocheńscy górnicy, mieszkańcy Bochni i okolic oraz turyści gromadzą się w Wielką Sobotę w Kaplicy św. Kingi, aby uczestniczyć w ceremonii poświęcenia pokarmów wielkanocnych, która od wielu lat odbywa się w bocheńskiej kopalni.

W tym roku uroczyste święcenie pokarmów w kaplicy św. Kingi odbywać się będzie od godz. 10:00 do 11:00.

Bilety będą do nabycia w Kasie Biurze Obsługi Turystycznej Kopalni, ul. Campi 15, od poniedziałku 08.04.2019 r., oraz w sprzedaży on-line.

A może nocleg
w kopalni?

Gdzie można tak naprawdę dobrze i zdrowo się wyspać i śnić kolorowe sny? Odpowiedź jest prosta… 250 metrów pod ziemią w Kopalni Soli Bochnia!

Wszyscy znamy powiedzenie: sen to zdrowie, ale w żadnym innym miejscu nie nabiera ono tak pełnego wymiaru jak w Kopalni Soli Bochnia. Wyjątkowy mikroklimat korzystnie wpływa na układ oddechowy, łagodzi objawy alergii i wzmacnia odporność organizmu.

Najbliższe pobyty nocne dla turystów indywidualnych organizowane będą 1 i 3 maja 2019 r. Dla grup zorganizowanych terminy ustalane są indywidualnie.

UNESCO
place

Kopalnia Soli Bochnia jest jednym z nielicznych miejsc w Polsce wpisanych na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. To niezwykłej wagi wydarzenie miało miejsce 23 czerwca 2013 roku.

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę aby móc przeglądać współczesne strony internetowe prawidłowo. Zaktualizuj teraz!

Zamknij